Sportowy Piknik Rodzinny

W najbliższą sobotę, 16 września br., w godzinach 11.00-15.00, w ramach Narodowego Dnia Sportu, w siemianowickim Parku „Pszczelnik”, odbędzie się Piknik Rodzinny na sportowo. W ramach pikniku odbędzie się m.in. Siemianowicki Bieg Charytatywny (start godz. 12.00), a na mieszkańców czekać będzie także wiele różnorodnych atrakcji.

Jednym z elementów całej imprezy będzie wydarzenie, do wsparcia którego chcielibyśmy zachęcić uczniów siemianowickich placówek oświatowych – z inicjatywy siemianowickich biegaczy – medalistów mistrzostw Polski w biegu 24-godzinnym Leszka Małyszka i Jakuba Śleziaka, na bieżni lekkoatletycznej stadionu w Parku „Pszczelnik” odbędzie się „12 godzin dla Piastuna” – 12-godzinny bieg charytatywny (w godz. 7.00-19.00). Do udziału w akcji biegowej i dołączenia na bieżni do siemianowickich gladiatorów biegania, zaproszeni zostaną wszyscy mieszkańcy Siemianowic Śląskich, a celem będzie – w ciągu 12 godzin – „wykręcenie” jak największej łącznej liczby kilometrów. Organizatorzy przedsięwzięcia znaleźli kilku partnerów – siemianowickich firm, które ustaliły swoje stawki za każdy przebiegnięty kilometr przez wszystkich uczestników wydarzenia – po wydarzeniu odpowiednia kwota darowizny zostanie wpłacona celem wsparcia podopiecznych Fundacji Piastun -Wyrównywanie Szans.

Szczegóły dostępne na stronie: https://siemianowice.pl/2023/08/piknik-rodzinny-na-sportowo-w-ramach-narodowego-dnia-sportu-impreza-charytatywna/

 

English idioms by theidioms.com

Skip to content