Dzieckiem być!

W dniu dzisiejszym odbyło się w naszym mieście wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie kulturalne. W Galerii Otwartej miał miejsce wernisaż wystawy „Dzieckiem być!”. Autorami tej niezwykłej wystawy są dzieci z grupy „Wiewiórki”. Wystawa jest ukoronowaniem pracy twórczej dzieci na etapie edukacji przedszkolnej oraz działań prowadzonych w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”, projektu którego autorką jest nasza nauczycielka-Dagmara Drabik.
Każda z prac jest jedyna w swoim rodzaju i tym samym oddaje charakter oraz wyobraźnię artysty. Dzieci miały pełną dowolność w wyborze tematyki, technik oraz materiałów plastycznych, dlatego spektrum prac jest bardzo bogate i tak np. obok obrazu rodziny, można podziwiać kosmiczny świat, zwierzęta czy też ulubione zabawki. Dzisiejsze wydarzenie było dla naszych przedszkolaków niespodzianką i dopiero na miejscu dzieci odkryły prawdziwy cel popołudniowego spotkania. Z wielką radością mogliśmy obserwować ich entuzjazm, zaskoczenie, a nawet i niedowierzanie.
Dziękujemy Miejska Biblioteka Publiczna w Siemianowicach Śląskich za możliwość zorganizowania wystawy, a w szczególności p. Patrycji Skorek-Bilczyńskiej za pomoc w przygotowaniach. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy gościć przedstawiciela Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie – p. Jana Litwińskiego, dzieci i kadrę Młodzieżowego Domu Kultury im. dr. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich. Dziękujemy za obecność pracownikom i sympatykom naszego przedszkola. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, tak liczne przybycie rodziców oraz bliskich naszych przedszkolaków oraz mnóstwo ciepłych słów.
Prace można oglądać do 10.05.2022 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Anny Szaneckiej (al Sportowców 3).

English idioms by theidioms.com

AllEscort Skip to content